2014-12-18

ZHP na spotkaniu niemieckojęzycznym o Wormacji

W dniach 12-14 grudnia 2014 trzej przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego z hufców Gdańsk-Śródmieście, Łódź-Śródmieście i Radom-Miasto brali udział w spotkaniu niemieckojęzycznych organizacji skautowych, które odbyło się w Wieży Nibelungów w Wormacji (Niemcy). Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele VCP (Niemcy), DPSG (Niemcy), PBS (Szwajcaria) i PPÖ (Austria). Polska strona zaprezentowała strukturę wewnętrzną Związku, a także charakterystykę wszystkich pionów metodycznych.

2014-12-04

WAGGGS przekonuje, że pięknie być sobą

Od 29 listopada do 1 grudnia instruktorki ZHP phm. Gracja Bober z Chorągwi Dolnośląskiej i phm. Joanna Polewska z Chorągwi Opolskiej uczestniczyły w szkoleniu dla trenerów programu WAGGGS „Free Being Me”, realizowanego w partnerstwie z Dove. Spotkanie zorganizowano w światowym centrum WAGGGS Pax Lodge w Londynie. W kursie wzięli udział reprezentanci 25 krajów ze wszystkich regionów Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek, m.in. z Peru, Kostaryki, Nowej Zelandii, Singapuru, Nigerii, Egiptu, Polski, Słowenii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Libanu, Ghany, Trynidadu i Tobago, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Armenii, Rwandy i Egiptu. Zadaniem szkolenia było przygotowanie trenerów programu Free Being Me w organizacjach należących do WAGGGS.

2014-11-13

Ruszają zgłoszenia na InterCamp 2015!

Już za 7 miesięcy pod Nysą odbędzie się największa w roku 2015 międzynarodowa skautowa impreza w Polsce. W dniach 22–25 maja 2015 InterCamp zgromadzi około 3000 uczestników, harcerzy i skautów z takich krajów jak Niemcy, Belgia, Francja, USA, Kanada, Gruzja, Azerbejdżan, Czechy czy Estonia. Chcesz wziąć udział w tym małym jamboree?

2014-11-13

Spotkanie Komitetu InterCamp w Polsce

Od piątku 7 listopada do niedzieli 9 listopada trwało w Nysie spotkanie Komitetu InterCamp. Odbyło się ono ze względu na organizowany po raz pierwszy w Polsce w maju 2015 roku zlot InterCamp. Goście z Niemiec, Holandii, Belgii, Niemiec i USA wizytowali miejsce, w którym powstanie miasteczko zlotowe, a także zapoznali się z poziomem zaawansowania przygotowań do tego wydarzenia.

2014-10-27

O wędrownikach w Wieży Nibelungów

Główna Kwatera ZHP planuje wysłać dwuosobową reprezentację na niemieckojęzyczne spotkanie robocze dotyczące wędrowników, które odbędzie się w dniach 12-14 grudnia 2014 w Wormacji/Worms (Niemcy, Nadrenia-Palatynat). Zgłoszenia jak najszybciej, nie później niż do 2 listopada. W konferencji weźmie udział do 20 uczestników z takich krajów jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Lichtenstein. Koszty podróży oraz pobytu w całości pokryje ZHP.