2014-04-17

Rejs polsko-litewski na s/y Zawisza Czarny

Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza na wspólny rejs harcerzy z ZHP oraz skautów z Lietuvos Skautija, który odbędzie się na s/y Zawisza Czarny w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Do udziału w rejsie zapraszamy harcerzy i instruktorów zainteresowanych współpracą międzynarodową, w szczególności współpracą z litewskimi skautami. Celem projektu jest wzajemne poznanie się, wspólne przeżycie przygody i nawiązanie współpracy na szczeblu lokalnym. Rejs jest otwarty dla członków drużyn wodnych, jak i zwykłych drużyn. Uczestnikami rejsu mogą być członkowie ZHP w wieku 15-25 lat, którzy pełnią funkcję w drużynie bądź są instruktorami ZHP, interesują się współpracą międzynarodową, wypełnili formularz kwalifikacyjny i wykonali przynajmniej jedno zadanie kwalifikacyjne.

2014-04-07

Wejdźmy na górę z czeskimi skautami - Ivančena 2014

Junák – Związek Skautów i Skautek Republiki Czeskiej, hufiec Opava, zaprasza do udziału w tradycyjnym wymarszu na Ivančenę pod Łysą Górą w Beskidach, połączonym z uczczeniem pamięci czeskich skautów zamordowanych w Cieszynie pod koniec II wojny światowej. Wymarsz odbędzie się w sobotę 26 kwietnia 2014 roku. W programie przewidziana jest msza święta polowa o godzinie 11.00, celebrowana przez biskupa Franciszka Wacława Lobkowicza, kapelana Junáka. Częścią programu jest również spotkanie w piątek 25 kwietnia o 17. 00 przy Starym Cmentarzu Żydowskim w Cieszynie, podczas którego odbędzie się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą zbrodnię oraz na miejscu zbrodni.

2014-03-25

Komitet Intercamp rozmawiał o… Polsce

W sobotę 22 marca w Paderborn k. Bad Lippspringe w Niemczech odbyło się spotkanie komitetu InterCamp. Wzięły w nim udział hm. Agnieszka Pospiszyl, przedstawicielka ZHP w komitecie oraz phm. Justyna Kowalska, komendantka polskiej reprezentacji na zlot IC 2014. W trakcie spotkania omówiono stan przygotowań do tegorocznego zlotu, udało się zwiększyć o 15 limit miejsc dla ZHP, dzięki czemu wszystkie drużyny, które spełniły kryteria, mogą wziąć udział w tym wydarzeniu.

2014-03-18

Polsko-niemiecki Start-Up 2014

Jesteś ciekaw, jakie zwyczaje mają skauci niemieccy? Czym się różnią od nas? A może w czym są do nas podobni? Widziałeś, jak wygląda ich typowy namiot, w którym można palić ognisko w środku? Od kogo niemieccy skauci zapożyczyli te namioty? Tego wszystkiego i innych rzeczy możesz dowiedzieć się na spotkaniu polsko-niemieckim dla drużynowych i osób odpowiedzialnych za program drużyn Start-Up 2014. Możesz także pomóc nam zaprezentować sąsiadom zza Odry specyfikę polskiego harcerstwa. Zgłoś się na Start-Up 2014, który odbędzie się w terminie 26-28 września 2014 r. w Zaborówcu pod Lesznem, stanica Hufca Legnica.

2014-01-30

Polsko-niemiecki „Taniec z ogniem"

Zespół polsko-niemiecki ZHP-DPSG zaprasza drużynowych z Polski i Niemiec na kolejne wspólne działanie, tym razem do Wrocławia w dniach 4-6 kwietnia 2014 r. W programie: poi, ogniste wachlarze, plucie ogniem, międzynarodowa integracja i śpiew oraz spacer po Wrocławiu. Warunkiem uczestnictwa jest chęć poznania niemieckich skautów z organizacji DPSG, chęć nauczenia się technik wykorzystania ognia w występach i pokazach scenicznych oraz wysłanie zgłoszenia i opłacenie wpisowego w wysokości 50 złotych.