2014-10-27

O wędrownikach w Wieży Nibelungów

Główna Kwatera ZHP planuje wysłać dwuosobową reprezentację na niemieckojęzyczne spotkanie robocze dotyczące wędrowników, które odbędzie się w dniach 12-14 grudnia 2014 w Wormacji/Worms (Niemcy, Nadrenia-Palatynat). Zgłoszenia jak najszybciej, nie później niż do 2 listopada. W konferencji weźmie udział do 20 uczestników z takich krajów jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Lichtenstein. Koszty podróży oraz pobytu w całości pokryje ZHP.

2014-10-16

JOTI 2014 w najbliższy weekend

Zgodnie z harcerskim kalendarzem w trzeci weekend października (18-19.10.2014) skauci z całego świata będą mogli porozmawiać w Internecie podczas światowego jamboree JOTI - Jamboree On The Internet. To wydarzenie, które nie ma ograniczeń wiekowych, może wziąć w nim udział każdy. JOTI to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych przyjaźni, czy przełamania barier językowych. Jeśli czujesz, że musisz jeszcze popracować nad językiem angielskim, możesz podłączyć się do kanału #international (lub wpisać komendę: /join #international), gdzie można rozmawiać w dowolnym języku.

2014-10-08

Rozwój na poziomie europejskim. The Academy 2014.

Główna Kwatera ZHP zaprasza instruktorki i instruktorów do udziału w imieniu ZHP w wydarzeniu kształceniowym regionów europejskich WOSM i WAGGGS pod nazwą The Academy, które odbędzie się w Belgradzie (Serbia) w dniach 4-9 listopada 2014. Oferta tegorocznej Akademii składa się z sesji kształceniowych podporządkowanych trzem ścieżkom tematycznym: strategia i zarządzanie, edukacja i kształcenie, komunikacja.

2014-10-06

Nad Bałtykiem o współpracy międzynarodowej

Czworo przedstawicieli ZHP wzięło udział w dorocznym spotkaniu skautów z krajów nadbałtyckich Baltic Sea Meeting, które odbyło się w Tallinie (Estonia) w dniach 3-5 października 2014. ZHP reprezentowali pwd. Anna Rusiłowicz, drużynowa z hufca Zielonka (Chorągiew Stołeczna), phm. Robert Kawka z zespołu zagranicznego hufca Gdańsk-Śródmieście oraz instruktorzy Wydziału Zagranicznego GK ZHP hm. Agnieszka Pospiszyl i hm. Piotr Miara.

2014-10-02

Start-Up 2014

W ostatni weekend września w bazie obozowej hufca Legnica w Zaborówcu odbyło się spotkanie polsko-niemieckie pod nazwą "Start-Up", trzecie z kolei, na którym przybliżamy sobie wzajemnie specyfikę działania organizacji skautowych z Niemiec i Polski. Start-Up jest skierowany do funkcyjnych, którzy odpowiadają za program w drużynach i szczepach. Przez udział w warsztatach i innych zajęciach mają oni szansę poznać w praktyce zagadnienia międzykulturowe i kwestie związane z organizacją wspólnych przedsięwzięć oraz przekonać się, jak pracują organizacje WOSM/ WAGGGS w Polsce i w Niemczech. Co ważne, Start-Up daje uczestnikom możliwość nawiązania współpracy celem realizacji wspólnych projektów z zagranicznym partnerem w przyszłości.